Luajti ndaj Arsenalit, talenti shqiptar krenohet me Xhakën dhe Mustafin

Futbollisti shqiptar. Erald Laki që luan te skuadra e Fiorentinës është grumbulluar nga Vincenco Montela në fazën përgatitore.

19-vjeçari, është aktivizuar nga minuta e 84-të, në miqësoren që Fiorentina e kishte ndaj Arsenalit, shkruan Gazetaolle.com.

Lakti Fiore

Lakti ka përfituar nga kjo përballje për të pozuar me 2 futbollistët shqiptarë të Arsenalit, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Këto foto talenti shqiptar, i ka ndarë me miqtë e tij në rrjetet sociale, të shoqëruara me flamurin kuqezi, si dhe me emojin e shqiponjës dykrenare.

Lakti222