Llapi tregon më në fund dhëmbët në miqësore, mposht klubin e njohur

Me tu kthyer nga Banja, skuadra e Llapit sot zhvilloj miqësore ndaj skuadrës së Vushtrrisë të cilën e mposhti me rezultat 3-1.

Serinë e golave e hapi Mentor Zhdrella i cili shënojë nga penalltia në minutën e 40-të për 1-0.

Me këtë rezultat edhe u mbyll pjesa e parë, ndërsa me t’u rikthyer në fushë, Llapi dyfishoj epërsinë me realizator Behar Maliqi – min 52.

Image may contain: 2 people, people standing, grass, sky, outdoor and nature

Vushtrria ngushtoj epërsinë në 2-1 me anë të Djellon Dragushës, por llapjanët me super golin e shënuar nga Arbnor Ramadani në minutën e 87-të, e ngritën epërsinë në 3-1.

Image may contain: one or more people, people playing sports, people standing, sky, basketball court, grass, stadium and outdoor

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” dhe u ndoq nga më shumë se 500 shikues.