Liverpooli dështon në ndeshjen e parë

Liverpool nuk ka arritur më shumë se një barazim (3:3) përballë Watfordit në ndeshjen e parë të sezonit 2017/2018 të Premierligës.

Golat për ekipin e Jurgen Kloppit i kanë shënuar: Sadio Mane (29), Roberto Firmino (55) dhe Mohamed Salah (57).

Kurse, golat për Watfordin i kanë shënuar: Stefano Okaka Chuka (8), Stefano Okaka Chuka (32) dhe Miguel Britos (90).