Lista e top-shënuesve: Blend Baftiu i vetëm me numër dyshifror të golave, pasohet nga Progni

Sot ka përfunduar edicioni vjeshtor në Ipko Superligë.

Ballkani do të dimëron në pozitën e parë, kurse pasohet nga Gjilani, Drita dhe Prishtina, shkruan Gazeta Olle.

Në fund të këtij edicioni, në listën e top shënuesve prinë mesfushori ofanziv i  Ballkanit, Blendi Baftiu me 10 gola.

Kurse, Progni i Gjilanit është i dyti me tetë gola këtë edicion.

Sulmuesi i Trepçës 89, Arb Manaj mbyll ‘top3’ të kësaj renditje me shtatë gola.

Më poshtë lista e plotë: