Lista e shpresave, Gega tubon Rron Brojën

Kombëtarja Shpersa do të zhvillojë dy miqësore gjatë këtij muaji. Ekipi i drejtuar nga Skënder Gega do të përballen me Kazakistanin më 12 qershor dhe Suedinë 4 ditë më vonë. Të dy sfidat do të luhen jashtë Shqipërisë.

Trajneri Skënder Gega ka publikuar edh elistën e lojtarëve që do të nisin grumbullimin sot në Durrës.

 

 1. Thoma Strakosha Portier Lazio
 2. Alen Sherri Portier Vllaznia
 3. Bruno Lulaj Mbrojtës Skënderbeu
 4. Klodian Gino Mesfushor  Aris
 5. Enis Gavazaj Mesfushor Gent
 6. Liridon Latifi Sulmues Skënderbeu
 7. Erdis Gurishta Mbojtës Vllaznia
 8. Esad Morina Sulmues Shalke 04
 9. Kristi Qose Mbrojtës     Apollon
 10. Isnik Alimi Sulmues      Lumezzane
 11. Mërgim Vojvoda Mbrojtës Truiden
 12. Albion Avdijaj Sulmues Wolsburg
 13. Klaudio Hysenaj Mesfushor Teuta
 14. Herdi Prenga Mbrojtës Lokomotiva Zagreb
 15. Maldin Ymeraj Mesfushor Apo Fostiras
 16. Dejvi Bregu Mesfushor Flamurtari
 17. Ardit Krymi Mbrojtës Vllaznia
 18. Realdo Fili Mesfushor Apollonia
 19. Myrto Uzuni Mesfushor Apollonia
 20. Ron Broja Mesfushor Gent