Liga e Tretë, rezultatet dhe tabela: Vjosa vazhdon me fitore, ndiqet nga Lipjani

Kanë përfunduar ndeshjet e Ligës së Tretë në grupin ‘A’.

Vjosa këtë javë ka vazhduar me fitore duke mposhtur 1:0 në udhëtim Kastriotin e Ferizajt, shkruan Gazeta Olle.

Kurse, përcjellësi i dytë në tabelë, Lipjani fitoi lehtë ndaj Shqiponjës si vendas.

Më poshtë rezultatet dhe tabela pas xhiros së 10-të:

Lipjani 4-0 Shqiponjat
Uniteti 1-2 Kosovari
Bashkimi Gjilan – Perparimi
Kosova P 2-2 Rinia
Tefik Qanga 0-3 Liria (RZ)
Kastrioti 0-1 Vjosa Shtime./GazetaOlle

Fotografia e Liga e Tretë e Kosovës