Liga e Parë: FFK dërgon në Vushtrri asistentët e FIFA-s për derbin e sezonit mes Vushtrrisë e Vëllaznimit

FFK ka publikuar delegimin e gjyqtarëve për ndeshjet e Ligës së Parë në futboll.

Derbin e stinorit ndërmjet Vushtrrisë dhe Vëllaznimit e gjykon Burim Jahmurataj me asistentët e FIFA-së, Fatlum Berisha e Bujar Selimaj,

Këta janë gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros 16 në Ligën e Parë:

Fotografia e Visar Kastrati