Liga e Parë: Dy fitore të mysafirëve, befasi në “Adem Jashari”

Dy fitore të mysafirëve dhe një e vendasve është bilanci i tri ndeshjeve të Ligës së Parë të zhvilluara sot, të cilat i takonin javës 16.

Trepça u mposht 2:1 nga Vitia në stadiumin Adem Jashari.

Dukagjini mposhti në udhëtim Fushë Kosovën 1:0.

Ndërkohë, fitore si vendas shënoi Istogu, që mundi 4:1 Kikën, shkruan Gazeta Olle.

 

Liga e parë – Java 16

E shtunë

Trepça – Vitia                      1:2

Istogu – Kika                       4:1

Fushë Kosova – Dukagjini  0:1

E diel

Besa – Vllaznia P

Vushtrria – Vëllaznimi

Drenasi – Ramiz Sadiku

2 Korriku – Onix Banja

Bashkimi K – Arberia