Liga e Parë: Trepça vazhdon marshin

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së 5-të të Ligës së Parë në futboll, ku fitore kanë shënuar Trepça, Ramiz Sadiku dhe Rahoveci. Barazimi i vetëm erdhi në sfidën Fushë Kosova-KEK-u. Më poshtë i keni rezultatet finale. 

Trepça – Vllaznia (P) 3:2

Ramiz Sadiku – Ballkani 3:0

Rahoveci – Vitia 1:0

Fushë Kosova – KEK-u 0:0

2 Korriku – Vëllaznimi (Mysafirët nuk kanë udhëtuar)