Liga e Kampionëve – PSG i jep leksion Real Madridit

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve.
Derbi mes PSG dhe Real Madridit, iu takoi francezëve, të cilët fituan 3:0.
Di Maria gjeti rrugën e rrjetës dy herë brenda 45 minutave të parë, ndërsa Meunier në shtesë, shkruan Gazeta Olle.
Juventusi barazoi 2:2 si mysafir i Atletico Madridit. Cuadrado dhe Matuidi shënuan për italianët.Herrera barazoi rezultarin në 2:2 në minutën 90.
Fitore shënoi edhe Manchester City, që mundi 3:0 Shakhtar Donetskun.