Liga e Dytë, Juniorët Superligë dhe Liga e Parë, orari dhe gjyqtarët

Liga e Dytë luan edhe në këtë javë me të dy grupet e saj.

Luhen edhe ndeshjet e Superligës së juniorëve, por starton edhe Liga e Parë.

Më poshtë e keni orarin dhe gjyqtarët për këtë javë.

Liga e Dytë – Java 15

Grupi A
e shtunë
L. Baranit – Deçani
(Ard.Halilaj, Ad. Krasniqi, G. Germizaj)
e diele
Ratkoci – Dushkaja
(A. Jakupi, H. Osmani, G. Ibrahimi)
Besa – Iliria
(B. Ajeti,K. Maloku, L.Bunjaku)
Opoja e Minatori, pushojnë

Grupi B – Java 19

E diele
Bashkimi (GJ) – Bashkimi (K)
(A. Fazlia, F. Nagavci, E. Kuqi)
T.Çanga – 18 Korriku
(P. Jakupi, E.Bejtullahu, M. Kadrija)
Vjosa – Kaolini
(V. Abazi, G.Restelica, L. Statovci)
e hënë
Galaksia – Rinia
(K. Pantina, E. Emini,F.Sadiku)
Hogosht:
Kastrioti – Kika
(V. Iberdemaj, L.Metaj,A.Bacaj)
Lepenci, Ulpiana e Besëlidhja, pushojnë
(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 14:00)

Superliga – Juniorët
Java 20
e shtunë
Vëllaznimi – 2 Korriku
(F. Sadriu, B.Derguti, E.Ferati)
Rilindja – Liria
(L.Metaj,A.Bajramaj,A.QElaj)
e diele
Drenica – Vushtrria
(V.Bajgora, L. Selmani,L.Bulliqi)
Hajvalia – Besa
(A.Halilaj, M.Hamiti, A.Zhegrova)
Feronikeli-Drita
(G.Koci,K.Krasniqi,F.Kastrati)
Prishtina – R.Sadiku
(V.Hoxha,Z.Rrahimi,F.Jakupi)

e hënë
Istogu – Trepça ’89
(Arb.Krasniqi,L.Ademqaj,E.Kume)
Llapi-Flamurtari
(L.Nuhiu,A.Ramadani,P.Hyseni)

Liga e Parë – Juniorët
Java 9

e diele
KEK-u – Ferizaj
(I.Zejnullahu,E.Tahiri,A.Hamza)
Ereniku-Trepça
(V.Selmanaj,G.Jahaj,T.Iberdemaj)
Gjilani-Gjakova
(F.Murseli,Bek.Derguti, A.Ukzmajli)
(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)