Lideri i Ligës së Parë fillon me 12 janar

Flamurtari që e ka mbyllur në vendin e parë stinorin vjeshtor dhe është ndër konkurrentët kryesor për tu kthyer në Superligë.

Djelmoshat e Samuel Nikajt do ta nisin fazën përgatitore me 12 janar.

Kuqeiznjtë nuk kanë paralajmëruar përforcime, por mund të ketë ndonjë goditje. /olle/