Liburni – Prishtina, rezultati i derbit në Gjakovë

Kryendeshja e javës së pestë në futsall u zhvillua në Gjakovë ku Liburni e priti FC Prishtinën 01.

Fitores iu gëzua Liburni që triumfoi me rezultat 3:1.

Golat për gjakovarët i shënuan Arcis Alibegu dy herë dhe Malush Qerimi një herë.

Për Prishtinën shënoi Eljesa Neziri.

Liburni k 12 pikë, ndërsa FC Prishtina 01 ka 10 pikë.