Liburni na bën krenarë, e fiton ndeshjen e parë me goleadë

Liburni e ka fituar ndeshjen e parë në kompeticionin e njohur të futsallit evropian, UEFA Futsall Cup.

Skuadra gjakovare e ka mposhtur ekipin e Vytis, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Kampioni kosovar fitoi me rezultat të thellë, 7:3.

Golat për Liburnin i shënuan Nexhip Selimi, Ramadan Alaj, Halim Selmanaj (3), Azem Brahimi dhe Malush Qerimi,