Lëndohet Machetti, lajmi i mirë për Strakoshën

Thomas Strakosha mund të jetë sërish titullar te Lazio.

Portieri shqiptar ka gjasa të rikthehet në katërkëndëshin e ekipit italian duke përfituar sërish nga një dëmtim i Federiko Marcettit.

Strakosha Lacio-Empoli

Sipas mediave italiane, “gardiani” i parë i lacialëve të shtunën është stërvitur veçmas si pasojë e një problemi muskulor.

Për të mos e rrezikuar, trajneri Simone Inzaghi pritet ta lërë pushim 33-vjeçarin për ndeshjen e sotme me Genoan (ora 15:00).

Kjo do t’i jepte mundësi Strakoshës të rikthehej në portën bardhekaltër, të cilën e mbrojti me sukses për tri ndeshje radhazi nga 20 shtatori deri më 1 tetor.

21-vjeçari mori vlerësime pozitive për paraqitjet në humbjen kundër Milanit (2-0) dhe fitoret me Empolin (2-0) e Udinesen (3-0).