Lëndim i pabesueshëm në ndeshje bamirësie para finales Juventus-Real Madrid (FOTO)

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka pësuar një dëmtim në ndeshjen për bamirësi që u zhvillua të martën e në fushë ishte edhe Alessandro Del Piero.

Trajneri luajti vetëm 15 minuta në Juventus Stadium ku pësoi dëmtim në muskulin e këmbës.

Allegri që është 49 vjeçar ka luajtur me Perugian, Cagliarin, Napolin dhe Pescaran.

a w22

“Është një tërheqje e lehtë, asgjë serioze.”

“Janë vente të jashtëzakonshme ku ne mund të japim diçka të vogël për njerëzit që kanë nevojë”.

“Unë isha i pafat, gjithçka shkon me moshë”, ka thënë Allegri.

allegri-45-780x439