Legjenda Boban përkulet para legjendës Vokrri

I është dhënë lamtumira e fundit legjendës së futbollit dhe Presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri.

Në mesin e shumë pjesëmarrësve, në ceremoninë e varrimit ishte edhe legjenda e Kroacisë dhe Milanit, Zvonimir Boban.

Boban ishte mik i Fadil Vokrrit dhe një nga përkrahësit më të mëdhenj që Kosova të pranohej në FIFA dhe UEFA.

49 vjeçari ka qenë pjesë e Dinamo Zagrebit, Milanit si dhe ka mbrojtur ngjyrat e Jugosllavisë dhe Kroacisë.

Ai gjithashtu kishte fituar Ligën e Kampionëve me Milanin. /IndeksOnline/

received_10156751924913641