Ledian Memushaj shënon golin e vitit në Serie B (VIDEO)

Ledian Memushaj ka shënuar një super-gol kundër Pescarës në Serie B.

Mesfushori i kombëtares shqiptare ka goditur fluturimthi një top që është kthyer nga barrikada, pasi shoku i ekipit kishte provuar në goditje dënimi.

Një distancë rreth 20 metra, teksa portieri kundërshtar i Perugias (e drejton Alessandro Nesta) është pse është hedhur nuk ka mundur të shmangë golin.

Pescara është duke luftuar për t’u ngjitur në Serie A dhe për të shmangur play-off, që do të ishte i gjatë dhe lodhshëm.