Lazio triumfon në finalen e Kupës së Italisë

Lazio ka triumfuar në finalen e Kupës së Italisë përballë Atalantas me rezultat 2-0. Golat në këtë takim i kanë shënuar Sergej Milinkovic-Savic dhe Joaquin Correa te cilet i kanë dhënë fitoren Lacialëve ku e kanë fituar për të shtatën herë këtë trofe.

Ndeshja ishte plot emocione dhe raste në të dyja anët mirëpo vendimtar ishtin golat e Lazios të shënuar në minutën e 82 dhe 89 . Me këtë fitore Lazio kualifiohet drejtpërdrejt në Europa League.