Lazio kalon së bashku me Atleticon dhe RB Laipzing

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e para të fazës eliminuese të Ligës së Evropës.

Është Atletico Madrid që ka kaluar tutje pas fitores 1:0 në shtëpi ndaj Copenhages.

Me lehtësi tutje ka kaluar edhe Lazio, që ka mposhtur 5:1 Steauan e Bukureshtit.

Ndërsa Napoli pavarësisht fitores 0-2 në udhëtim te RB Leipzig, është eliminuar, pasi në ndeshjen e parë është mposhtur 1:3 në shtëpi.

Skuadrat që kanë siguruar kalimin tutje deri më tani: Lokomotiva e Moskës, Dynamo Kiev, Lazio, Plzen, RB Leipzig, Sporting Lisbona, Villarreal dhe Zenit St Petersbourg.

rez liga