LAJMI I FUNDIT: Serbia – Kosova, Federata serbe merr vendim të papritur

Federata e Hendbollit e Kosovës ka marrë vendim të papritur para ndeshjes Serbi U19 – Kosovë U19 në konkurrencën e femrave.

Ndeshja kualifikuese e paraparë të luhet në Kragujevc, pa simbole shtetërore është zhvendosur në Beograd.

ffk

Po ashtu, sfida do të luhet pa praninë e shikuesve dhe pa praninë e mediave, shkruajnë mediat serbe, raporton “GazetaOlle.com”.

Ndeshja luhet të premten në qendrën sportive Kovilovo, nga ora 16:00.