LAJMI I FUNDIT: Drita bëhet edhe me një brazilian, nesër prezantohet Cardozo

Drita pritet që shumë shpejtë të prezanton edhe një futbollist nga Brazili.

Së fundi siç shkruan “Infosport”, te Drita do të huazohet sulmuesi Lucas Cardozo nga Partizani i Tiranës, përcjell GazetaOlle.

Sipas mediumit në fjalë prezantimi i 25 vjeçarit te Drita pritet të bëhet gjatë ditës së nesërme.

Në 14 ndeshje sa kishte te Partizani edicionin e fundit, Cardozo kishte statistika të tmerrshme, as një gol dhe as një asistim në 358 minuta sa kishte luajtur.

Kujtojmë se pjesë e Dritës është edhe sulmuesi tjetër Gilberto Fortunato.

Fotografia e Info Sport