Lajm i zi nga futbolli: Ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester United në moshën 36-vjeçare

Ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester Unitedit dhe Celticut, Liam Miller, transmeton GazetaOlle.com.

Ai e humbi betejēn më të madhe në jetë, luftën me sëmundjen e kancerit.

Miller në vitin e kaluar u diagnostifikua me kancer.

Ai ka luajtur 21 ndeshje edhe me Kombëtaren e Irlandës.

Miller në vitin 2004 e fitoi titullin kampion me Celticun në Skoci. /Gazeta Olle/

_99965349_dfasd _99965538_miller_united_getty2