Lajm i madh për Kosovën U-17, ja ku kanë udhëtuar

Sot më 19 nëntor, Kosova U-17 ka udhëtuar në Kushadasi të Turqisë në turneun “”2017 Mercedes Benz Aegean CUP International Youth Tournament”.

Para nisjes për Turqi përzgjedhësi i Kombëtares U17 z. Besnik Kollari tha: “ Në këtë turne po shkojmë të provojmë me një grup të ri dhe kjo do të na jep mundësi që të krijomë një grup të fortë për kualifikimet për Botërorin e ardhshëm.

Ne do të shfrytëzojmë maksimalisht kushtet e mira si dhe rivalët që do të i kemi përballë, për të fituar përvojë dhe për të krijuar një strukturë për sfidat që na presin”.

Kosova U-177

Në këtë turne do të marrin pjesë 8 ekipe të kësaj grup-moshe.

Nesër Kosova takohet me Turqinë, më 21 nëntor takohet me Azerbajxhan, më 23 nëntor ballafaqohen Kosova e Shqipëria.

Lista e udhëtuesve

Futbollistët

Arbnor Halitjaha

Butrint Bulliqi

Taulant Kiçmari

Ermir Abazi

Leuart Avdyli

Leorant Marmullaku

Oltion Bilalli

Veton Tusha

Eduard Ibrahimi

Florind Lokaj

Mehmet Rrahmani

Andi Janjeva

Edonis Shala

Erdin Dushi

Hajdin Salihu

Albin Stublla

Valon Azemi

Bleron Krasniqi

Përzgjedhësi: Besnik Kollloari

Trajnerët: Fadil Berisha e Bahri Berisha

Mjeku: Gëzim Murseli

Fizioterapeuti: Gëzim Zogu

Xhelal Broja , anëtari i KE të FFK-së

Menaxheri i ekipit: Genc Mustafa

Menaxheri i pajisjeve: Taulant Ahemetaj