Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë kundër Armenisë

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka ndryshuar sërish formacionin për ndeshjen ndaj Armenisë. Skema e Kombëtares shqiptare për ndeshjen ndaj Armenisë pritet të jetë 4-2-1-3.

Abrashi mund të mos luajë përsëri, pasi forma e mirë e treguar e Ledian Memushajt, ka bërë që De Biasi, t’i besoj vlonjatet.

Sulmi pritet të jetë i frikësh dhe për herë të parë kaq shumë ofenzivë, me Roshin dhe Gashin nga krahët, ndërsa me Cikalleshin në qendër.

hopa