Ky është rezultati i pjesës së parë i ndeshjes Skënderbeu – Crusader

Skuadra e Skënderbeut e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2:0, ndaj skuadrës së Crusader, në kuadër të fazës së Ligës së Kampionëve.

Golat për korçaret u shënuan nga Nimaga në minutën e 15-të dhe Hamdi Salihu në të 33.