Kur paratë, përgatitjet jashtë vendit, yjet dhe fjalët nuk kryejnë punë

Drita është një nga skuadrat më të përforcuara në këtë afat kalimtar.

Klubi gjilanas ka blerë mbi 10 lojtarë, ndërsa  e nisën në mënyrë fantastike kampionatin.

Ata mposhtën Prishtinën në një ndeshje të fortë, ku edhe për shumë kë ata ishin kandidat për titull.

drita

Por vetëm pas një jave, Drita u mposht nga skuadër tërsisht e kundërt me të, shkruan GazetaOlle.com.

Besa me 15 lojtarë të larguar, pa përgatitje jashtë vendit dhe me pothuajse asnjë yll në skuadër i dha leksion Dritës.

besaaaaa

Tashmë pas dy javësh Drita edhe pse me tri pikë zë vendin e 10-të, një pozitë që është familjare për këtë skuadër, pasi në vitet e fundit vetëm në ato pozita gjenden. /olle/