Kur e fejuara ta ndryshon jetën, lexojeni rrëfimin e Xhakës

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka dje në rrjetet sociale ka publikuar foto nga ceremonia e fejesës me Arbnora Nuredinin.

Mesfushori kuqezi ka thuajse gjashtë muaj që e ka bërë publike këtë lidhje duke postuar së bashku foto në rrjetet sociale.

Në një postim në rrjetet sociale, Taulanti ka hedhur një foto me të fejuarën e tij në momentin e prerjes së tortës, ku shihet edhe unaza në gishtin e saj, në të cilën lojtari ka bërë mbishkrimin: “T&A”, shoqëruar me dy zemra dhe dy unaza duke nënkuptuar fejesën me të dashurën e tij.

I kontaktuar nga “Panorama Sport”, Xhaka është përgjigjur: “Jam shumë i lumtur. Meqenëse përkon edhe me ditët e para të vitit, shpresoj që do të jetë viti im sivjet”, tregon fillimisht Taulanti.

Gjithkush që e njeh futbollistin, si përshtypje të parë rreth tij krijon idenë e një djaloshi të rreptë, hera herës edhe nevrik, por mbi të gjitha gazmor dhe i drejtpërdrejtë. Në lidhje me këtë përshtypje, 26- vjeçari vijon: “Me sa duket, dashuria dhe kjo vajzë më kanë zbutur. Absolutisht që po (qesh…)”. Në vijim, grintën në përballjet me kundërshtarët, Xhaka e ka bërë edhe pjesë të jetës së tij. Në kuadër të festës së tij, i pyetur nëse Arbnora është e vetmja kundërshtare, ndaj së cilës e ka pranuar driblimin pa kushte, futbollisti shprehet me batutë: “Ndoshta. Ndoshta mund të jetë e vetmja (qesh…)”.

Ndër të parët që e kanë uruar futbollistin në rrjetet sociale ka qenë i vëllai, Graniti. Mesfushori i Arsenalit ka postuar një foto me çiftin e ri duke uruar: “Urime fejesa vëllai im!”.