Kuqezinjtë e Jakovës dhe Intelektualët vazhdojnë miqësinë e ngushtë: Drekë, birra pafund dhe këngë së bashku në Gjakovë

Kuqezinjtë e Jakovës dhe Intelektualët kanë vazhduar “traditën” e viteve të fundit, duke vazhduar festën edhe pas sfidave mes dy skuadrave.

Pavarësisht tensioneve të ndeshjes së sotme mes tifozërisë civile gjakovare dhe Intelektualëve, paqja është rikthyer pas sfidës, përcjellë Gazeta Olle.

Kuqezinjtë dhe Intelektualët janë bashkuar pas sfidës dhe po qëndrojnë në një prej lokaleve pranë stadiumit.

Kujtojmë që njëjtë ndodhi edhe në sfidën e kaluar mes dy klubeve në Gjakovë.

Ndryshe, Vëllaznimi mundi Dritën 1:0. /Gazeta Olle/