Kuka i ashpër me postimin e fundit: Sporti të lëvizë përpara, ky shtet të merret si model

Pandemia e koronavirusit ka bllokuar totalisht aktivitet sportive në Kosovë.

Trajneri Driton Kuka ka qenë i zëshëm lidhur me këtë gjë, përcjellë Gazeta OLLE.

Kuka ka reaguar sërish nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ku është shprehur se pas paralajmërimit për lirimit të masave duhet të ketë edhe lëvizje për sportin.

Postimi i Driton Kukës pa ndërhyrje

Pas paralajmërimit për lirim të masave po mendoj që qysh në fillim të kemi edhe lëvizje për sportin.

Një model interesant dhe goxha serioz në këtë drejtim e ka ba Kroacia,apel kompetentëve që në koordinim me Ministrinë e Sportit,KOK dhe federatat sportive të ketë një plan të qartë e gjithëpërfshirës nê këtë drejtim!

Sportistët kanë nevoj për lëvizje përpara …

#wednesdaymotivationBig Nina and baby Nina …Pas paralajmërimit për lirim të masave po mendoj që qysh në fillim të…

Gepostet von Driton Toni Kuka am Mittwoch, 29. April 2020