Kryetari i Lirisë viziton Dinamon e Zagrebit (FOTO)

Mirsad Çollaku, kryetar i KF “Liria”, ndodhet për vizitë pune në Kroaci. Para pak çastesh, ai u takua me zyrtar të Dinamos, shkruan faqja zyrtare e Lirisë.

Ja postimi i tij I plotë në facebook. “Pas një pune të gjatë dhe kontakteve të një pas njëshme, Zv ambasadori Uliks Emra arriti të na ulë në tavolinë me drejtorin e përgjithshëm të shkollës së futbollit  “Dinamo” z.Marian Vlak. Së shpejti zyrtarizimi i partneritetit me njërin nga klubet më me renome në Ballkan… Dyert e talentëve nga Kosova po hapen..Ardhmëria e të rinjëve prioritet i KF ‘Liria’”, ka shkruar ai, raporton Olle.

“Me prezencen e tij në ambientet e NK Dinamo, na nderoi edhe ish fudbollisti Ardian Kozniku. Detajet ditët në vazhdim..’, ka shkruar më tutje i pari i Lirisë.

Çollaku i dhuroi një fanellë të Lirisë, ish portierit me nam, Marijan Vlak.

qollaku qollaku2