Kreshnik Lushtaku ndahet me Drenicën, ai do të luajë me…

Drenica mbetet në qendër të vëmendjes. Pavarësisht se pritet të sjellë edhe tre katër lojtarë, nga skuadra kuqezi është larguar njëri prej më të mirëve në edicionin e kaluar.

Kreshnik Lushtaku, që shkëlqeu me gola, nuk do të luajë për Drenicën edhe në sezonin e ri.

“Prej sot jam lojtar i lirë dhe nuk jam pjesë e Drenicës”, ka thënë Lushtaku për Gazetën Olle.

Ish-sulmuesi anësor i Prishtinës, Trepçës ’89 dhe Vllaznisë së Shkodrës, tani pret ofertat nga klubet tjera.

lushtaku lushtaku lushtaku

kreshnik lushtaku