Kosovë spektakolare, triumfon edhe ndaj Maltës

Kosova ka dhuruar spektakël në fitoren e radhës të shënuar në stadiumin Fadil Vokrri.

Djelmoshat tanë mundën 3:1 Maltën, në ndeshjen plot raste.

Benjamin Kololli realizoi dy herë dhe Vedat Muriqi një herë.

Kosova tani ngritet në kuotën e 7 pikëve, e para në grup.