Kosovë – Maqedoni, atmosferë e jashtëzakonshme në palestër

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll po e zhvillon ndaj Maqedonisë ndeshje në kuadër të raundit të dytë të parakualifikimeve për FIBA Eurobasket 2021.

Atmosfera në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet është impozante, përcjellë Gazeta Olle.

Palestra është e stërmbushur, derisa prezent janë edhe Dardanët.

Maqedonia e ka filluar më mirë ndeshjen, duke avancuar në minutat e para.

Më poshtë i keni disa pamje nga sfida. /Gazeta Olle/

41725355_456638144844057_536929607023067136_n 41692580_325231408227485_5347274235305787392_n 41679759_1930120100368125_1879934458501529600_n