Kosovë – Islandë, mbrëmë u shkëmbyen dhurata (FOTO)

Kosova luan sonte me Islandën në ndeshjen e radhës eliminatore në Shkodër, raporton Gazetolle.com.

Presidenti i FFK-së z. Fadil Vokrri me bashkëpunëtorë shtroi darkë për krerët e Federatës së Futbollit të Islandës.

Gjatë darkës biseduan për zhvillimin e futbollit të të dyja shteteve si dhe mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet dy federatave.

Në fund u shkëmbyen edhe dhurata nga të dyja palët si dhe për zyrtarët e ndeshjes, njofton FFK. /Gazetaolle.com