Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshjet e radhës

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij, Elvedin Plakiq të dielën do ta mbajnë grumbullimin e radhës me fillim nga ora 12:00 deri në 14:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë.

Përfaqësuesja U-20 do të bëjë gara në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B në Oradea të Rumanisë prej 14 deri më 23 korrik.

Kosova është në Grupin D së bashku me Irlandën, Hungarinë, Kroacinë, Portugalinë dhe Moldavinë. 

Lista e gjerë: 

 1. Rinor Peci
 2. Muhamedali Janjeva
 3. Dion Haxhosaj
 4. Egzon Kuci
 5. Edmond Kryeziu
 6. Valon Bunjaku
 7. Ilir Hasani
 8. Mergim Jakupi
 9. Ermir Gashi
 10. Gent Shala
 11. Dardan Kapiti
 12. Burim Zekiqi
 13. Albelard Rashiti
 14. Kreshnik Avdija
 15. Atik Koshi
 16. Kujtim Ujkani
 17. Ylli Gashi
 18. Vigan Gashi
 19. Etnik Peci
 20. Dren Dedushaj
 21. Dino Herc
 22. Arbnor Haliti
 23. Bardhosh Kelmendi
 24. Ardit Memqaj