Kosova U-21 fton tre lojtarë nga Feronikeli

Përfaqësuesja e Kosovës u-21 ka ftuar tre lojtarë të Feronikelit për dy ndeshjet e radhës, përcjellë Gazeta Olle.

“Federata e Futbillot të Kosovës zyrtarisht njofton klubin përmes emailit së selektori i shpresave të Kosovës në futboll Rafet Prekazi, i cili drejton përfaqësuesen U-21, ka ftuar tre lojtarët e klubit tonë, për dy ndeshjet e radhës kualifikuese, kundër Nervogjisë dhe Gjermanisë, për evropianin “ITALIA-2019”

Bëhët fjalë për portierin Ardit Nika, mesfushorin Albert Dabiqaj dhe sulmuesin Mendurim Hoti.
Ndeshja e parë luhet me 1 shtator, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë dhe ndeshja e dytë kundër Gjermanisë në Onsabruck me 5 shtator”, konfirmon Nikli.