Kosova U-19 në grup me Rusinë

Pas shortit për U17 në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, është hedhur edhe shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian për kombëtaren U-19.

Kosova do të ketë për kundërshtar Rusinë, Poloninë dhe Welsin, shkruan Indeksonline.

Në anën tjetër, Shqipëria në grup do të jetë me Greqinë, Belgjikën dhe Holandën.

Dy të parët në çdo grup, së bashku me ekipin e tretë të vendosur me rekordin më të mirë do të bashkohen me Portugalinë në raundin elitë në pranverë 2020.

 

Grupi 1 : Turqia, Bullgaria, Mali i Zi, Armenia

Grupi 2 : Spanja, Serbia, Rumania, Lituania

Grupi 3 : Gjermani, Skoci, Bjellorusi, Andorra

Grupi 4 : Greqia, Belgjika, Islanda, Shqipëria

Grupi 5 : Rusia, Polonia, Uellsi, Kosova

Grupi 6 : Italia, Sllovakia, Qipro, Malta

Grupi 7 : Republika Çeke, Norvegjia, Azerbajxhani, San Marino

Grupi 8 : Franca, Danimarka, Polonia, Ishujt Faroe

Grupi 9 : Ukraina, Suedia, Sllovenia, Estonia

Grupi 10 : Austria, Republika e Irlandës, Zvicra, Gjibraltari

Grupi 11 : Angli, Bosnjë dhe Hercegovinë, IRJ të Maqedonisë, Luksemburg

Grupi 12 : Holanda, Izraeli, Letonia, Moldavia

Grupi 13 : Kroacia, Gjeorgjia, Hungaria, Kazakistani