Kosova mposhtet nga Gjeorgjia

Përfaqësuesja e Kosovës U-18 në konkurrencën e femrave, është mposhtur nga Gjeorgjia, në ndeshjen e zhvilluar në Tbilisi, në kuadër të Divizionit C.

Kosova u mund 65:49, në një takim të dominuar nga gjeorgjianet, shkruan “GazetaOlle.com”.

Lojtarja më e mirë e Kosovës ishte Flaka Kelmendi me 18 pikë.

Në grupin e Kosovës janë edhe Malta dhe Andorra. /Olle

kosovaflamuri