Kosova me mungesë të madhe në parakualifikime, lëndohet qendra kryesore e Kombëtares

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur dy fitore në dy ndeshje miqësore ndaj Shqipërisë.

Por këto fitore kanë lënë shije të hidhur, shkruan GazetaOlle.

Para ndeshjeve parakualifikuese Kosova ka marrur një lajm të keq.

Tashmë ylli i Kosovës, Lis Shoshi është lënduar në ndeshjen e parë ndaj Shqipërisë.

Shoshi ka lënduar krahun dhe pritet të mungoj për ndeshjet ndaj Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe.

Padyshim ky pritet të jetë një mungesë e madhe pasi që Shoshi ishte qendra kryesore e kombëtares sonë.

Image result for lis shoshi