Kosova lëshon dy pikë të arta, barazon me Malin e Zi

Ka përfunduar me barazim ndeshja mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Kombëtarja e Kosovës  e nisi më mirë ndeshjen duke arritur të kalojë në epërsi në minutën e 24-të me anë të Milot Rashicës, i cili shënoi pas një harkimi nga ana e djathë arriti të godet fortë nga afërisa, shkruan GazetaOlle.

Mirëpo në pjesën e dytë u pa një Kosovë tjetër, e cila më shumë.  Por në minutën e 68-të, skuadra vendase arriti ta shënoj golin e barazimit me anë të Mugosas, i cili shënoi me kokë.

Me këtë barazim Kosova renditet në vendin e tretë në Grupin A pas Republikës Çeke dhe Anglisë./GazetaOlle/