Kosova kalon grupin parakualifikues, hyn në kualifikimet për botëror

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore vendimtare ndaj Andorrës, për të hyrë në kualifikimet për kampionatin botëror.

Djelmoshat tanë kanë shënuar fitore 5:3, shkruan Gazeta Olle.

Me dy fitore, ndaj Adorrës dhe Norvegjisë, Kosova kalon grupin parakualifikues, bashkë me Bjellorusinë.

Ndeshjet u luajtën në Minsk të Bjellorusisë.