Kosova humb keq ndeshjen e parë kualifikuese

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në ndeshjen e parë kualifikuese.

Sot, Dardanët janë mposhtur me rezultatin e lartë 7:1 nga Ukraina, shkruan Gazeta Olle.

Pas kësaj ndeshje Kosova pritet të takohet me Slloveninë dhe Maqedoninë Veriore.

Kështu, Kosova e nis jo-mirë këtë fazë kualifikuese, por shpresojmë në këndellje në ndeshjet e radhës.