Kosova e mbyll me humbjen e nëntë kampanjën kualifikuese

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur me humbje kampanjën kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusi 2018”.

Djelmoshat tanë shijuan edhe humbjen e nëntë radhazi, këtë herë duke u mposhtur 2:0 nga Islanda në Rejkjavik.

Islandezët festuan me fitore kualifikimin direkt në Kampionat Botëror.

Sigurdsson (40’) dhe Gudmundsson (68’) shënuan golat për vendasit, shkruan “GazetaOlle.com”.

Kosova luajti mirë vetëm deri në momentin e pësimit të golit. Rasti i vetëm që vlen të veçohet është goditja e Rashicës që shkoi skaj portës.

rrahmaniii nuhiu bunjaki