KONFIRMOHET: Ja kur do të hedhet shorti për fazën e ardhshme të Champions Leagues

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër

Tashmë kemi 16 skuadra që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, me Premierligën që ka pesë skuadra.

La Liga ka tre skuadra, Serie A italiane dy, ndërsa nga një skuadër kanë Gjermania, Turqia, Zvicra, Ukraina, Franca dhe Portugalia.

Shorti për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve do të hidhet të hënën më 11 dhjetor në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00.

DQZDOBNW0AAzIIM

Ndeshjet e para do të zhvillohen me 13/14 dhe 20/21 shkurt, ndërsa ato të kthimit 6/7 dhe 13/14 mars.

nintchdbpict000371355524

nintchdbpict000371355524

Ronaldo

DQY7P0tWsAAcR2T