Kompletohet xhiro e 13-të: Kjo është gjendja në tabelë në Ligën e Parë

Sot është mbyllur ndeshja e fundit e Ligës së Parë për xhiron e 13-të.

Vitia dhe Onix Banja luajtën baras pa gola, 0-0, shkruan Gazeta Olle.

Këtë xhiro, fitore të lartë shënoi Arbëria e cila mposhti 6:1 Trepçës, dhe tashmë kryeson në tabelë.

Kjo xhiro me veti solli edhe disa befasi. Liria, Istogu e Malisheva nuk arritën të fitonin.

Tashmë në këtë rang garash kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund të stinorit vjeshtor.