Komisioni i Garave e merr këtë vendim për Trepçën ’89

Komisioni i Garave në Federatën e Futbollit të Kosovës e ka futur në procedurë disiplinore kampionin në fuqi të Kosovës, Trepça ’89, raporton Gazetaolle.com.

Një gjë e tillë ndodh për shkak të hedhjes së shtiza ndaj futbollistit të Feronikelit, Abu Razard në ndeshjen e fundit të kampionatit të zhvilluar në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë. /Gazetaolle.com 

trepca 89

V E N D I M

INICIM TË PROCEDURËS DISIPLINORE

1.Ndaj KF Trepça ‘89 (motivi-hedhje të shtizave të vogla për flamur në min 33-të dhe 40-të  në drejtim të lojtarit mysafirë me nr 21 Abu Razard  në ndeshjen KF Trepça ‘89 – Feronikeli,  e zhvilluar në Mitrovicë me datë 28.05.2017) sipasa raportit personave zyrtarë të ndeshjes.

perparim islami