Klubet nga Premier Liga i pret ‘ferri’ në Ligën e Kampionëve

Të gjitha klubet nga Premier Liga pothuajse e kanë siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Klubet angleze janë duke bërë një ecuri të mirë në garën më të madhe në Evropë për klube.

Manchester United, City, Chelsea, Liverpool dhe Tottenhami, janë duke trguar se në këtë sezon mund të arrijnë diçka në Ligën e Kampionëve.

 Tottenham stunned Real Madrid to fire themselves into pole position - leaving the giants unseeded for the knock-out stages

Por, për të arritur sa më lartë, ata tani do të kenë punë edhe më të vështirë kur t’i kalojnë grupet.

Klubet nga Premier Liga do të kenë shumë përballje të vështira në momentin që kalojnë në fazën e eliminimit direkt, përcjell “GazetaOlle.com”.

Manchester United, City, Chelsea, Liverpool dhe Tottenham, janë duke rrezikuar që të përballen me skuadrat tjera të fuqishme si, Barcelona, PSG, Bayern munich, Real Madrid.

Skuadrat angleze e dinë se të jenë lider në grupet e tyre do ju sjell disa vështirësi, por më mirë nuk do të kalojnë edhe ato që do të rënditen në vendin e dytë./Gazeta Olle/

 Cesc Fabregas celebrates after helping Chelsea past Qarabag Manchester United blew the chance to secure top spot after losing to Basel Jurgen Klopp was fuming at Liverpool players after blowing 3-0 lead in Spain