Kjo që ndodhi në ndeshjen Drenica – Besa, ndodh për herë të parë

Në 18 ndeshjet e zhvilluara në tri javët e para ka ndodhur që vetëm një ndeshje të mbyllet në barazimi.

Kjo pasi që ndeshja në mes të Drenicës dhe Besës të mbyllet me rezultat 1-1.

Një gjë tjetër që tërheq vëmendje është se asnjë ndeshje nuk është mbyllur  pa gola.

Kjo i bie që tifozët kanë se çfarë të shohin në fusha ton pasi golat nuk po mungojnë. /olle/