Kjo është paga e Lionel Messit për një vit – dalin edhe detajet tjera nga fitimet e argjentinasit

Mësohet se kontrata e re e Lionel Messit pas rinovimit te Barcelona, do të jetë 100 milionë euro.

Paga e tij me klubin katalunas do të jetë e njëjtë deri në verën e viti 2021.

Lajmin e ka zbuluar Football Leaks, ne portalin francez Mediapart, ku do të paguajë hiq më pak se 400 milionë euro në katër vite.

Sulmuesi 30 vjeçar do të fitojë 50 milionë euro, dyfish më shumë se sa fiton Cristiano Ronaldo.

Messi

Football Leaks po ashtu njofton se Neymar ka pagë në vlerë 37 milionë euro.

Messi do t;i marr edhe 15 për qind të drejtave të imazhit, dhe një bonos prej 70 milionë euro për tu mos u larguar nga Barcelona para fundit të kontratës.

Por, nuk mbaron me kaq pas argjentinasi mund të fitojë më shumë.

Messi mund të shtojë rrogën e tij nëse luan 60% të ndeshjeve (1.9 milionë euro më shumë) dhe nëse fiton Ligën e Kampionëve (12 milionë euro më shumë).

nintchdbpict000291650534